Drewno jest jednym z surowców naturalnych, który na dobre zagościł w pracach budowlanych. Drewno kojarzy się z domem ciepłym, nowoczesnym i funkcjonalnym. Jednak wprowadzenie drewna do tradycji również skutkuje wielkim efektem. Dlaczego? Tradycja kocha naturę.

Drewniane elementy wykorzystane w elewacji budynku. drewniane okna i drzwi naszego domu. Drewniane podbitki. taras wykonany z drewna. To tylko niektóre z propozycji wykorzystania drewna w budownictwie. jak wiadomo domy tradycyjne charakteryzuje pewien określony sposób budowy. To murowanie. Murowane ściany, zalany betonem strop. To schemat domu tradycyjnego. Tradycyjny dom jest prosty, bez udziwnień. Jest skromny i podobny do wielu innych domów. Ale kto powiedział, że dom tradycyjny musi być murowany? Nie tylko sposób budowy domu świadczy o jego tradycyjności. Również wygląd, kształt, wykonanie okien i drzwi, a także rozmieszczenie pomieszczeń utrzyma dom w jego tradycyjnym stylu. Dom tradycyjny może być wykonany z drewna, pod warunkiem, że spełni on większość z wyżej wymienionych kryteriów. Możemy zatem mieć dom wykonany w formie szkieletowej, cały z drewna, w klasycznym kształcie i tradycyjną instalacją. Dom taki nadal będzie nazywany domem klasycznym. Możemy mieć dom murowany, z elewacją wykonaną ze styropianu, ale z elementami wykończeń drewnianych. Dom taki nadal będzie nazywany domem klasycznym. Możemy mieć dom murowany, z drewnianymi oknami, drewnianymi drzwiami, drewnianymi podbitkami. Dom taki nadal będzie nazywany domem klasycznym. Rozwiązań jest nieskończenie wiele. Dom drewniany nie musi być nudny. Dom tradycyjny także nie musi być taki jak inne. Wystarczy poruszyć wyobraźnię, by dom w którym chcemy zamieszkać był domem wymarzonym.

W dzisiejszym świecie jest tyle rozwiązań technologicznych, tyle łączeń różnych stylów, że na pewno znajdziemy coś dla siebie. Projekty domów to sztuka. Sztuka, która uwidacznia się po wybudowaniu domu. Budownictwo i domy zaczynają być sztuką. Wszystko jest dozwolone. Nie ma żadnych ograniczeń. Projektujemy tak jak chcemy, byle projekty były zgodne z obecnym prawem budowlanym.