W budownictwie tak jak i w sztuce. Nie ma żadnych ograniczeń. Jedynym z nich, które występuje w każdej dziedzinie życia jest nasza wyobraźnia. Chcemy mieć dom inne niż wszystkie. Nie chcemy kupować gotowego projektu, żeby go później zmieniać. Chcemy mieć dom zaprojektowany specjalnie dla nas. To oczywiście jest możliwe.

Dom tradycyjny, nowoczesny, a może coś innego? Może powiążemy kilka stylów i stworzymy coś wyjątkowego? Główną zasadą przyświecającą przy projektowaniu od podstaw naszego domu są przede wszystkim koszta, które możemy ponieść jak i funkcjonalność. Musimy się zastanowić co w naszym domu ma stanowić priorytet. co jest najważniejsze. czy chodzi o wygląd, czy może o oszczędność, a może o rozmieszczenie pomieszczeń. Kiedy już zdecydujemy się na określony kształt, powierzchnię domu i jego typ m musimy pomyśleć o materiałach z jakich zostanie on wykonany. Czy będzie to zwykła cegła, betonowe bloczki, drewno, a może elementy gotowe. Musimy wybrać instalację ogrzewania centralnego jak i instalację elektryczną. Ważne jest też to z jakich materiałów będzie wykonany dach. czy będzie to blacha, blachodachówka, a może sama dachówka. Musimy wyobrazić sobie podział pomieszczeń, ich rozmieszczenie. Oczywiście nie jest to takie proste. Na szczęście pomocą służą nam eksperci w tej dziedzinie. Podpowiedzą, które rozwiązania okażą się najkorzystniejsze dla naszej kieszeni, co sprawi, że dom będzie bardziej użyteczny. podczas wykonania projektu możemy poprosić o komputerową wizualizację naszego domu. Pozwoli to zobaczyć nam dom przed jego budową i adaptacja projektu. będziemy mogli zdecydować o kolorze elewacji, o rodzaju i wielkości okien, o rozmieszczeniu drzwi, czy usytuowaniu łazienki i pomieszczeń gospodarczych. Zastanawiamy się nad garażem? Projektant także może dokonać jego wizualizacji. Czy ma on być w domu, czy będzie postawiony oddzielnie.

Nie bójmy się prosić o pomoc innych. Jeśli nie umiemy sobie czegoś wyobrazić, nie jesteśmy dobrzy w dziedzinie budownictwa i nie znamy najnowszych i najlepszych dla nas rozwiązań korzystajmy z pomocy fachowców. Oni zawsze nam pomogą.